‹ Zpět

Kurzy stepu


Step vznikal od poloviny 18. století v oblasti New Yorku, kde mezi sebou v tancích soutěžili irští, skotští a afričtí přistěhovalci. Z této směsi „podupových tanců“ z mnoha zdrojů se vyvinul původní tap dance.
Koncem 19. století byl tanec znám pod názvem jazz dance.

Step ovlivnil nový hudební žánr jazz. Do dnešních dnů se jazzová hudba, jako nejvhodnější, používá pro stepování. Je však možné stepovat i bez hudebního doprovodu.

Od roku 1900 do roku 1955, byl tap dance převládajícím druhem tance na tanečních vystoupeních ve Spojených státech amerických. Ve všech městech Spojených států byli profesionální tanečníci najímáni řetězcem sálů Vaudeville a T.O.B.A. (Black Vaudeville). Vaudevill jezdil na turné po amerických městech. Putující umělci ovlivňovali tance po celé zemi. Step ovlivnil například i Lindy Hop, který některé prvky stepu přejal.

Historie stepu má samostatnou celou stránku. Přečtěte si ji až do konce.


Máte zájem o kurzy stepu? Přečtěte si, jak taková lekce stepu u nás vypadá a nebo se přijďte rovnou podívat!


Máte již kurzy stepu za sebou a rádi byste se posunuli dál? Neváhejte začít navštěvovat naše kurzy swingu. Opustíte sólo a můžete propašovat stepařské kousky i do párového tance. Swingové tance Lindy-Hop a Balboa jsou pro milovníky rytmu jako dělané.


Hledáte kurzy stepu pro děti? Otvíráme je pravidelně každé září a to pro děti ve věku 10 až 15 let. Pokud máte mladší děti, doporučujeme nejdříve absolvovat náš kurz Rhythm Babies / Rhythm Kids, které nabízí obecnější pohybovou přípravku vhodnou pro mladší děti (5-11 let). Děti se zde naučí základním rytmickým a pohybovým dovednostem.


Popis levelů:
BEG – Kurz je určen všem zájemcům, není věkově omezen a nevyžaduje předchozí pohybové zkušenosti. Na lekcích se učí základní úderová technika a jednoduché krokové vazby. Frekventanti si zvykají vnímat základní hudební struktury a seznamují se s tradičním chorusem Shim Sham Shimmy.
INT– Lekce navazují na kurz začátečníků, rozvíjejí úderovou techniku, učí frekventanty pokročilejší údery a jejich vazby, seznamuje frekventanty s tradičními chorusy BS Chorus a Walk Around.
tap routines – Tento kurz bude zaměřen na těžší techniku a choreografie, se kterými pak bude možnost vystoupit při různých příležitostech (tančírny, festivaly, workshopy, atd.). Pro pokročilé stepaře.