‹ Zpět

BALBOA (SWING)


Balboa vznikla na Balboa Island v jižní Californii a tančila se již kolem roku 1915. Základní krok je na osm dob, ale jeho rytmus není stejný jako u Lindy Hopu.

Současná Balboa v sobě nese sloučení více stylů – dříve “Pure-Bal”, kdy pár tančil pouze a jen v těsném držení (close position) a “Bal-Swing”, který byl kombinací Balboa a jiných swingových stylů.
Balboa je tzv. “social dance”, kde jde o to naučit se základní kroky a lead/follow (neboli jak dané kroky vést/ následovat).


Ve video ukázce najdete improvizované vystoupení našich oblíbených Balboa tanečníků a lektorů Mickeyho & Kelly z USA (Prague Spring Swing Festival 2013). Nejde o secvičenou choreografii!


Pokud Vás Balboa oslovila, ale principy lead a follow osvojené nemáte, nevadí. Přihlaste se nejprve do kurzu Lindy-Hop a po tom, co si lead či follow osvojíte, se přihlaste na Balbou.


Popis levelů:
BEG – pro ty, kteří s Balbou začínají, ALE! kteří mají zvládnuté základy některého jiného swingového tance (Lindy Hop, Charleston, atd) a ovládají lead a follow. Pokud jste úplní nováčči ve světě swingu, doporučujeme jako první kurz Lindy Hop pro začátečníky.
INT – pro ty, kdo absolvovali alespoň 1 rok lekcí (Balboa), tedy cca 40 lekcí

ADV + – pouze pro vybrané studenty. Rychlé tempo výuky, intenzivní práce, pokročilá technika. Pokud myslíte, že je to to pravé pro vás, napište lektorům: katerina@zig-zag.cz