19
Čvn

Správný level

AUTOR: Katy Cherry

Přihlášky na novou sezónu 2019/2020 jsou již spuštěny a mnoho z vás se ptá, jak zvolit ten správný level. Níže je tedy malý návod.


Pokud přecházíte z jiné taneční školy nebo studia, kontaktujte nás a my vám doporučíme pro vás nejvhodnější level. Je možno se také nechat přezkoušet od některého z našich lektorů.


LINDY HOP:
– BEG – nemáte žádné zkušenosti s daným tancem, nebo jste se zúčastnil/a pouze pár ukázkových lekcí
– BEG/INT– máte za sebou náš kurz ZAČÁTEČNÍCI, který začínal v 2. pololetí, tedy od února tohoto roku NEBO jste chodili do začátečníků od září, ale hodně jste zameškali NEBO máte pocit, že není kam spěchat a že zopakování základů se vám bude hodit.
– INT – máte za sebou náš kurz ZAČÁTEČNÍCI (který začal na začátku sezóny, tedy v září) nebo kurz MÍRNĚ POKROČILÍ. Tento kurz můžete opakovat i několik sezón po sobě. Není kam spěchat a „to samé“ jako vloni to určitě nebude. Můžete zkusit třeba jiného lektora z našeho týmu.
– INT/ADV – máte za sebou kurz STŘEDNĚ POKROČILÍ a lindy hop je pro vás více než zábavné ukrácení volného času. Jen nové figury vám nestačí, chcete intenzivně zapracovat na vašem lead/follow.
– ADV – tančíte minimálně 3 roky.  Nedělá vám problém muzikality ani rychlejší tempo. Do tohoto levelu budeme před začátkem kurzů pořádat AUDITION! Pokud audition neprojdete, automaticky budete zařazeni do úrovně INT/ADV. Více info získáte po přihlášení.


BALBOA:
– BEG – nemáte žádné zkušenosti s daným tancem, nebo jste se zúčastnil/a pouze pár ukázkových lekcí. NEDOPORUČUJEME  s tímto tancem začínat jako s prvním, pokud jste nikdy netančili swing. Mnohem lépe se v Balboe budete orientovat, když si nejdřív dáte alespoň jeden rok Lindy Hopu.
– INT – pro ty, kdo absolvovali alespoň 1 rok lekcí (Balboa) u nás v Zig-Zagu, tedy cca 40 lekcí


CHARLESTON (párový):
pro všechny, kteří tančí alespoň 1 rok Lindy Hop a chtějí si rozšířit taneční obzory o další párové techniky.


STEP:
BEG – nemáte žádné zkušenosti s daným tancem, nebo jste se zúčastnil/a pouze pár ukázkových lekcí
– INT – máte za sebou náš kurz BEGINNER. Tento kurz můžete opakovat i několik sezón po sobě. Není kam spěchat a „to samé“ jako vloni to určitě nebude. Pokud jste navštěvovali kurzy jiných stepařských studií, doporučujeme vyzkoušet naše lekce na některé z open class, případně se induviduálně domluvit s naším vyučujícícm lektorem.
– INT/ADV
– ADV


JAZZ:
– pro VŠECHNY – jedná se o program pro udržení a rozvíjení tělesné kondice i tanečních dovedností. Je to tedy vhodný doplněk ke všem ostatním tanečním technikám našeho studia i jako všeobecný program pro zdokonalování práce s vaším tělem.


SOLO SWING:
– BEGINNER – Na tyto lekce byste měli jít již po začátečnických lekcích Lindy Hopu, kde jste se již s nějakými kroky a třeba i jednoduchými vazbami seznámili (například fall of the log, Suzy-Q, Shim Sham), ale ještě jste nedělali žádné komplexnější vazby nebo choreografie.
– INTERMEDIATE – Pokud máte za sebou INTERMEDIATE level v Lindy Hopu v Zig-Zagu, je toto level pro vás. Během těchto lekcí jste totiž již načerpali základní zásobu jazz steps, které budeme spolu dále rozvíjet.


AKROBACIE:
– pro SWINGAŘE – ideální doplněk ke kurzům Lindy Hop pro středně pokročilé a pokročilé swingaře. Lekce se skládá ze tří částí
– gymnastická příprava, zaměřená na zvládnutí základních prvků
– partnerská spolupráce, zaměřená na cviky v páru
– vlastní akrobatické figury swingových tanců, nácvik s dopomocí


DĚTSKÉ KURZY:

  • STEP DĚTI / BEGINNER
  • STEP DĚTI / INTERMEDIATE
  • SWING KIDS
  • SWING TEENS