ROZVRH – LEVELY – PŘIHLÁŠKA (18/19)


POPIS LEVELŮ/KURZŮ (kompletní info ZDE, zkrácený popis níže)
Pro přihlášku rolujte níže!


Pokud přecházíte z jiné taneční školy nebo studia, kontaktujte nás a my vám doporučíme pro vás nejvhodnější level. Je možno se také nechat přezkoušet od některého z našich lektorů.


LINDY HOP:

 • BEGINNERS (BEG) – Je určen absolutním začátečníkům, kteří se swingem nemají žádné, nebo minimální zkušenosti.
  Metodika studia Zig Zag je založena na lead a follow, tzn. že klademe důraz na techniku vedení. V průběhu školního roku se věnujeme všem základním tématům (6-count, 8-count, charleston) a klasickým figurám. Pracujeme nejdříve s jednoduššími variantami, které postupně rozšiřujeme. Témata se během roku prolínají, tedy nejedná se o uzavřené celky.
 • BEGINNER/ INTERMEDIATE (BEG/INT) – V kurzu více pronikneme do tajů a záludností tancování v páru, budeme dále pracovat s figurami a prvky, jako je swing out, základní six-county, triple stepy a flying charleston, které byste už měli trochu znát, ale nevadí, pokud je ještě neumíte perfektně. Řekneme si také, co je to muzikalita a jak s ní můžete naložit.
 • INTERMEDIATE (INT) – V tomto kurzu byste měli mít za sebou minimálně rok lekcí, 8-count a triple stepy by pro vás měly být samozřejmostí, měli byste umět swing out, základní otočky (inside, outside, tuck turn) a flying charleston. Nebojte se si tento kurz zapsat i vícekrát, každý rok učíme něco nového.
 • INTERMEDIATE/ADVANCED (INT/ADV) – Předpokládáme cca 2 roky tanečních zkušeností. Nebo kratší ale o to intenzivnější studijní období. Tento kurz je ještě ve formátu, na jaký jste zvyklí z nižších levelů. Klademe větší důraz na techniku, a připravujeme studenty pro příští ADV level, kde se již pracuje jinak. Budou se dělat složitější figury, na kterých se budou rozvíjet vaše dosud nabyté schopnosti. Předpokládá se základní znalost swingové muzikality, všichni by měli být schopni tančit na rychlejší hudbu, při tanci poslouchat, co se hraje, a začít či skončit správně do hudby. Bude se pracovat s kontrasty v tanci (uvolnění, zpevnění, zrychlení, zpomalení). Cílem je udržet plynulost v tanci a hladce přecházet z dynamických do uvolněných figur.
 • ADVANCED (ADV) – Tato úroveň není jen o tom, že jste prošli všemi předchozími. Měli byste mít hodně odtancováno i na tančírnách. Také se připravte, že budete muset projít přes audition.  A co tu na vás čeká? No … přece … hromada základů, naučíme se swing out, základy lead a follow a tak. No, vážně! Prostě „Back to basics“! Samozřejmě budeme dělat i nějaké složitější figury, ale i u nich nám půjde především o kvalitu pohybu a vedení spíš než o to, kolik variací stihneme během jedné hodiny. A nebo byste třeba chtěli přijít na svůj vlastní styl a rozvíjet ho? Pak je toto kurz pro vás.
  Pro tuto úroveň byste měli mít za sebou 3 a více let lekcí a tančíren.
 • ADVANCED+ (ADV+) – Tato úroveň je určena těm, kteří tančí už opravdu opravdu dlouho a intenzivně. Taneční parket je jejich domov a tanec je jejich denní chleba. Vidíte je na tančírnách a festivalech u nás, ale i v zahraničí, účastní se soutěží a jamů. Toto bude menší skupina, kterou si dovolíme oslovit s pozvánkou k účasti. Není tedy možné se do kurzu přihlásit bez této pozvánky. Cílem je vytvořit kompaktní skupinu, která bude pracovat intenzivně a bude se posouvat rychle vpřed.

BALBOA:

 • BEGINNERS (BEG) – Je určen Balboovým začátečníkům, kteří ale mají za sebou alespoň 1 rok lekcí Lindy Hopu. Pokud jste úplní nováčči ve světě swingu, doporučujeme jako první kurz Lindy Hop pro začátečníky.
  Metodika studia Zig Zag je založena na lead a follow, tzn. že klademe důraz na techniku vedení. V průběhu školního roku se věnujeme především dvěma základním tématům (Bal-swing a pure Bal). Pracujeme nejdříve s jednoduššími variantami, které postupně rozšiřujeme. Témata se během roku prolínají, tedy nejedná se o uzavřené celky.
 • INTERMEDIATE (INT) – V tomto kurzu byste měli mít za sebou minimálně rok lekcí. Up-hold, down-hold a out&in basicy by pro vás měly být samozřejmostí, měli byste umět lollies, come-around, twisty, „kraba“, travel, paddle, toss-out atd Nebojte se si tento kurz zapsat i vícekrát, každý rok učíme něco nového.
 • ADVANCED+ (ADV+) – Tato úroveň je určena těm, kteří tančí Balbou už opravdu opravdu dlouho a intenzivně. Taneční parket je jejich domov a Balboa je jejich denní chleba. Vidíte je na tančírnách a festivalech u nás, ale i v zahraničí, účastní se soutěží a jamů. Toto bude menší skupina, kterou si dovolíme oslovit s pozvánkou k účasti. Není tedy možné se do kurzu přihlásit bez této pozvánky. Cílem je vytvořit kompaktní skupinu, která bude pracovat intenzivně a bude se posouvat rychle vpřed.

STEP:

 • BEGINNERS (BEG) – Kurz je určen všem zájemcům, není věkově omezen a nevyžaduje předchozí pohybové zkušenosti. Na lekcích se učí základní úderová technika a jednoduché krokové vazby. Frekventanti si zvykají vnímat základní hudební struktury a seznamují se s tradičním chorusem Shim Sham Shimmy.
 • INTERMEDIATE (INT) – Lekce navazují na kurz začátečníků, rozvíjejí úderovou techniku, učí frekventanty pokročilejší údery a jejich vazby, seznamuje frekventanty s tradičními chorusy BS Chorus a Walk Around.
 • ROUTINES – Pro středně pokročilé a pokročilé stepaře. Tento kurz bude naopak zaměřen více na jednoduché i těžší choreografie, se kterými pak bude možnost vystoupit při různých příležitostech (tančírny, festivaly, workshopy, atd.).

JAZZ: Program pro udržení a rozvíjení tělesné kondice i tanečních dovedností. Lekce se skládá z „Luigiho rozcvičky“, strečingu a posilování, jazzových izolací, skoků a točení. Lekce je zaměřena na jazz, zakončuje ji krátká variace a je otevřena pro všechny úrovně pokročilosti.


AKROBACIE: Lekce jsou zaměřeny na výuku a rozvíjení základních gymnastických prvků a jejich následné využití v párových figurách s nízkou akrobacií do Lindy Hopu. Výuka je diferencována podle pokročilosti frekventantů, pokročilejší akrobatické figury provádějí jen tanečníci, kteří již dosáhli požadovaného stupně fyzické zdatnosti a koordinace. V lekcích je možné začít bez předchozí gymnastické průpravy.


DĚTSKÉ KURZY:

 • STEP KIDS: Lekce rozvíjejí základní úderovou techniku, kterou děti  procvičují na menších vazbách s různou mírou složitosti.
 • SWING KIDS: Na lekcích se děti učí jednodušší tradiční jazzové kroky, které následně využívají v menších variacích a závěrečné choreografii. Pomocí těchto „jazz steps“, které se používají i v párovém lindy hopu či solo jazzu pro dospělé, dostávají základní pohybovou a muzikální průpravu.
 • SWING TEENS: Na lekcích se děti učí tradiční jazzové kroky, které následně využívají ve složitějších variacích a závěrečné choreografii. Pomocí těchto „jazz steps“, které se používají i v párovém lindy hopu či solo jazzu pro dospělé, rozvíjejí pohybovou a muzikální průpravu. Děti jsou vedeny také k vlastní kreativitě a taneční samostatnosti. Závěrečná choreografie bývá společným výsledkem lektorky a dětí.

REPERTOÁR: Zkouška taneční skupiny Zig-Zag

 
ROZVRH – PŘIHLÁŠKA (18/19)


 • Sezóna 2018/2019 začíná 17.9.2018 a končí 16.6.2019 (2. pololetí začíná 4.2.2019)
 • Vyberte z menu („Filter by wave“) nad rozvrhem/přihláškou, zda chcete platit celý školní rok, nebo pouze pololetí. Platba na celý školní rok je výrazně levnější!
 • Slevy Super Early a Early Bird jsou u párových technik (Lindy Hop, Balboa) platné pouze při registraci v páru! 
 • REGISTRACE V PÁRU – do příslušné kolonky uveďte EMAIL vašeho partnera, který on/ ona bude uvádět do své přihlášky. Pokud email nebude totžný, vaše přihlášky se NESPÁRUJÍ!!!
 • Slevy za registraci do více kurzů: konečná cena včetně slevy bude uvedena v potvrzovacím emailu dle počtu potvrzených kurzů. Pokud tedy pošlete přihlášku do kurzu, který je již obsazen, sleva za tento kurz se vám nezapočítává.
 • POZOR! Prosíme zkontrolujte si dostupnost vámi vybraného kurzu v rozvrhu.
 • Právo na změnu v rozvrhu je vyhrazeno!

Úterý
Studio Zig Zag
Lindy Hop BEG od 2.pololetí 18:00 - 19:00 Jordán & Míša
Středa
Letenská vodárna
Lindy Hop BEG od 2.pololetí 18:00 - 19:00 ZZ & Klára
Čtvrtek
Studio Zig Zag
Lindy Hop BEG od 2.pol 20:40 - 21:40 ZZ & DeeDee

Úterý

Studio Zig Zag

 • Lindy Hop BEG od 2.pololetí 18:00 - 19:00

Středa

Letenská vodárna

 • Lindy Hop BEG od 2.pololetí 18:00 - 19:00

Čtvrtek

Studio Zig Zag

 • Lindy Hop BEG od 2.pol 20:40 - 21:40
Kurz Registrační informace Cena
2.pololetí 18/19
Jméno Příjmení
Email Telefon
Poznámka