O nás

Jsme rodinný podnik. Tančit a učit lidi tančit nás prostě baví! Naše studio v roce 1998 založil a dodnes vede Ing. Zdeněk Pilecký. Lektor, tanečník a choreograf, který ve své bohaté taneční minulosti má nejen vedení kurzů a pořádání seminářů a festivalů, ale také angažmá v divadlech (Hudební divadlo Karlín, Státní Opera Praha), vlastní choreografie (např.Zpívání v dešti pro Horácké divadlo Jihlava) a spolupráci na tanečních filmech (např. Swing Kids/USA - 1993, Anthropoid/DE a Lída Baarová/CZ - 2015).

Taneční kurzy pro veřejnost

Zaměřujeme se na retro styly 20.-50. let 20. století. Nabízíme rozmanitou škálu tanečních kurzů pro dospělé se zaměřením na step, swing (Lindy Hop, Balboa, Charleston), jazz a další techniky (akrobacie, atd).
Výuku vedou kvalifikovaní pedagogové, kteří na svých tanečních i pedagogických znalostech a schopnostech neustále pracují, jezdí se vzdělávat do zahraničí a úzce spolupracují se zahraničními lektory, kteří jezdí učit semináře do našeho studia.
Nabídku lekcí najdete v sekci KURZY.


Taneční skupina

Lektoři studia Zig-Zag a další tanečníci skupiny Zig-Zag nabízejí široký repertoár choreografií v retro stylu od 20. po 60. léta.
Jeden taneček jako půlnoční překvapení Vašeho večírku, nebo celovečerní program včetně výuky tance, moderátora, DJ, fotografa a vintage krámku? Nabízíme obojí.
V sekci VYSTOUPENÍ naleznete video ukázky a popis tanců z našeho repertoáru, které je možno sestavit také do tématických celků.


Semináře, festivaly, tančírny, atd.

Kromě pravidelných kurzů pořádáme také letní taneční školu, semináře, festivaly, ukázkové lekce zdarma, tap jamy, tančírny a mnohem více.
Sledujte sekci UDÁLOSTI pro aktuální info o právě probíhajících nebo připravovaných akcí.

 

- Od roku 1999 jsme pořadateli každoročních oslav Mezinárodního dne stepu, které podporuje Ministerstvo kultury ČR a Americké centrum při Americkém velvyslanectví v Praze.
- Od roku 2004 do roku 2011 jsme byli společně se stepařským studiem Andrea pořadateli stepařské soutěže Pražský pohár.
- Od roku 2013 vede Zdeněk Pilecký otevřené lekce stepařské improvizace, na které navazuje stepařský jam. Je to způsob jak kurzisty stepaře připravit na stepařské jamy a vlastní improvizaci.
- Od roku 1999 pořádáme Letní taneční školu se zahraničními lektory. Nabízíme týdenní program pro stepaře a swingaře. Od roku 2014 pořádáme LTŠ v krásném areálu Poslův Mlýn nedaleko Máchova jezera
- Od roku 2006 pořádáme ve spolupráci s Ondřejem Havelkou a jeho Melody Makers největší swingový taneční festival v ČR Prague Spring Swing Festival. Na 350 domácích i zahraničních účastníků, několik úrovní pokročilosti lekcí se zahraničními lektory špičkové kvality, krásné prostory tančírem s živou hudbou a k tomu všemu hlavní sobotní tančírna v Lucerně jako součást Velkého tanečního večera Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers
- Od roku 2008 pořádáme druhý největší swingový taneční festival Prague Swing Xmas. Je o něco komornější než PSSF, postupně však každý rok počet návštěvníků roste a kvalitou je jistě na stejné úrovni.
K tomu všemu kouzlo předvánoční atmosféry v Praze. Kdo by odolal?
- Od roku 1999 jsme také pořádali nespočet menších workshopů a seminářů různých tanečních technik (step, swing, blues, jazz, sand dance,…) se zahraničními lektory.