Kurzy

Kdo jednou viděl swingovou tančírnu, nebo stepařský jam, propadl kouzlu těchto tanců. Stejně jako my, lektoři tanečního studia Zig-Zag tap&swing. Taneční styly 20. až 60. let jsou náš koníček i profese. Kurzy swingu v Praze vedeme s poctivostí, vášní a láskou. Kurzy stepu rovněž! Pracujeme na svých tanečních i lektorských dovednostech a všechen svůj taneční um Vám na našich lekcích rádi předáme. V této sekci najdete taneční styly, které učíme, rozvrh, popis jednotlivých lekcí, ceny a přihlášku, ale také medailonky jednotlivých lektorů a míst, kde učíme. Ano, je to Praha.


Styly

LINDY HOP (SWING)


Lindy Hop je tanec pojmenovaný podle přeletu Atlantiku Charlesem Lindberghem v roce 1927. Tanec se vyvinul v Harlemu v New Yorku v pozdních 20. a raných 30. letech 20. století a tancoval se na tehdejší swingovou hudbu.


BALBOA (SWING)


Tančí se zpravidla v těsném držení a díky drobným krokům lze tančit i na velmi rychlá tempa až 300 bpm.


CHARLESTON (párový)


Párový tanec z 20.tých let minulého století


Kurzy stepu


Step vznikal od poloviny 18. století v oblasti New Yorku, kde mezi sebou v tancích soutěžili irští, skotští a afričtí přistěhovalci.


JAZZ


Program pro udržení a rozvíjení tělesné kondice i tanečních dovedností


SOLO SWING


Swing není nutně jen tanec v páru, ale souběžně se rozvíjel i tanec sólový, tzv. vernacular jazz.


AKROBACIE


Lekce jsou zaměřeny na výuku a rozvíjení základních gymnastických prvků a jejich následné využití v párových figurách s nízkou akrobacií do Lindy Hopu


Kurzy stepu pro děti


Pro děti, které baví rytmika. Ideální jako přípravka pro dospělácké kurzy stepu.


SWING KIDS/ SWING TEENS


Nový taneční kurz pro děti, Praha 7 – pohybová přípravka ve stylu swingu (a dalších tanců 20.-50. let)