31
Kvě

Jak vypadá lekce stepu v Zig-Zag studiu

AUTOR: magda

Předně nečekejte tradiční biflování kroků, nášlapů a úderů. Nepatříme mezi stepařské školy, které rok trénují se studenty jednu choreografii a pak je vyvezou na závody. Naše kurzy stepu jsou založené na souznění těla a rytmu a také na pilování techniky, kterou můžete využít na stepařských jamech. Naším cílem je, aby byl student všestranný. Aby ovládal stepařské údery a dokázal je libovolně kombinovat. Aby chápal spojení stepu a muziky a sám se stal hudebním nástrojem.


Na první lekce stepu není nutné mít hned stepařskou obuv, stačí mít boty s pevnou podrážkou.
Obsah a styl výuky se liší podle zvoleného lektora. Každý z našich lektorů stepu se pravidelně vzdělává. Nejvhodnější je si dojít lekci vyzkoušet a zjistit, čí učební styl vám nejvíce sedne. Jako ve všech kurzech je možné si promeškané lekce nahrazovat také u jiného lektora.

Naši lektoři stepu

 

Jaruška Heissingerová učí převážně podle metodiky Američanky Judy Ann Bessin, která zásadně obohatila metodiku výuky stepu, když s sebou v 90. letech přivezla do České republiky veškeré své metodické materiály. Jaruška je stepařka, která nadchne pro step, ať je vám deset nebo padesát.
Zdeněk Pilecký je milovník tradičních stepařských kroků a variací. V jeho hodinách naleznete vždy warm-up založený na improvizaci a procvičení základních úderů. Naučíte se drobné variace, na kterých můžete procvičovat techniku a které jsou postupem času obměňovány a rozvíjeny úměrně vašim rostoucím schopnostem. Jedná se o menší části, které je možné libovolně kombinovat a měnit, a právě tato různorodost zajišťuje, že budete všestranný a neomezený tanečník. Ambicí Zdeňka Pileckého je neučit jednotlivé choreografie, ale vychovávat samostatné stepaře. Na hodinách učí také tradiční stepařské chorusy jako Walk around, Shim Sham a BS Chorus, jako součást historického povědomí.