FAQ

Zde se budeme snažit zodpovědět vaše nejčastější dotazy. Pokud přes to odpověď na svůj dotaz nenajdete, napište nám na studio@zig-zag.cz

Co si mám obléct na sebe?

Na lekce stepu a swingu (Lindy Hop, Balboa) si oblečte něco pohodlného, v čem se můžete dobře hýbat. Není potřeba mít tepláky, nebo jiné sportovní oblečení. Většina našich studentů chodí na lekce v tom, v čem byli v práci/ ve škole.
Pokud se ale potíte, nebo je venku zrovna vedro, je dobré mít s sebou náhradní tričko/ košili.
Deodorant by měl být samozřejmou výbavou každého tanečníka!

Na lekce akrobacie a jazzu doporučujeme sportovní oblečení, ve kterém vám nevadí se válet po zemi.

 

Jaké boty?

Na swing (Lindy Hop, Balboa) doporučujeme boty s klouzavější podrážkou. Určitě NE gumovou neklouzavou, nebo dokonce barvicí podrážku!
Dámy mohou mít boty bez podpatku, aby se cítily (hlavně na začátku) stabilněji. Pokud jste ale zvyklé na podpatky, malým podpatkem nic nezkazíte.
Pro pokročilejší swingaře doporučujeme profesionální taneční boty na swing se semišovou/ koženou podrážkou.
Více o swingových botách v tomto ČLÁNKU.

Na step začátečníci můžete přijít i bez stepařských bot. Přece jen je to investice a je dobré si lekci nejdříve vyzkoušet, než začnete utrácet. Pokud vás step bude bavit, budete si chtít stepařské boty určitě koupit co nejdříve, aby vám to „klapalo“!

Ať už budete mít boty jakékoliv, měly by být čisté a používané jen indoorově! Prosíme tedy všechny, aby se na lekce přezouvali!

 

Máte slevy pro studenty?
Speciální slevy pro studenty nemáme, ALE při rozpočtení ceny na cca 20/40 lekcí (pololetí/ celý školní rok) jsou naše ceny jedny z nejlevnějších v Praze (u srovnatelných tanečních kurzů).
Pokud se navíc přihlásíte v jednom pololetí/ školním roce na více kurzů můžete zístak slevy 20/30/40%!!!
Věříme, že za naše ceny přinášíme „hodně muziky“.

 

Můsím se na swing hlásit s partnerem?

NEMUSÍTE! V lekcích se rotuje. Tzn., že se partneři střídají a všichni si tak během lekce zatančí se všemi partnery/ partnerkami.
Pokud se tedy hlásíte s partnerem, počítejte s tím, že spolu nebudete tančit celou dobu. Pokud se hlásíte bez partnera, je potřeba se pouze přihlásit včas. Pokud je totiž poměr leaderů (zpravidla páni) a followerů (zpravidla dámy) nevyvážený, může být registrace do daného kurzu pozastavena.

 

Musím v lekcích swingu rotovat?
Pokud se hlásíte v páru a o svého partnera se nechcete dělit, plně to respektujeme. ALE rozhodně to nedoporučujeme! Pokud se něco učíte s jedním partnerem, často opakujete stejné chyby. Od ostatních partnerů se můžete lecčemu přiučit!

 

Za jak dlouho se naučím tančit?
Toto je velmi individuální! Někdo je talent od přírody a má dobrou svalovou a pohybovou paměť. Někomu to trvá déle. Naše lekce se snažíme přizpůsobit tak, aby se ti rychlejší nenudili a ti pomalejší ještě pořád stíhali.
Zatím každého, kdo to nevzdal, jsme tančit naučili 🙂
Pokud cítíte, že v kurzu nestíháte, ale nechcete to uplně vzdát, doporučujeme vzít si pár soukromých lekcí s jedním z našich lektorů. Při individuálním přístupu se vám můžeme věnovat podbobněji a případné překážky učení v lekcích společně najít a „opravit“.

 

Je tančení fyzicky náročné?
Fyzicky náročnější je u nás akrobacie a jazz. U ostatních technik si každý může určit svoje vlastní tempo.
Před i po každé lekci doporučujeme se prostrečovat.


Náš článek na Blogu pro nováčky ve světě swingu najdete ZDE.