‹ Zpět

Středeční „beginner-friendly“ tančírna


Zdají se vám pondělní swingové tančírny příliš rychlé a zběsilé? Vyzkoušejte tu středeční swingovou tančírnu, kdy jsou na programu volnější písně, tak aby celý večer mohli tančit opravdu všichni! A nemusíte být nutně jen začátečníky, třeba se jen nechcete honit za rychlými swing outy. 😉

 

Každou STŘEDU  po lekcích, tedy 21:10-0:00 (konec je přibližný) se koná v JAM CAFÉ, Národní 25 swingová tančírna.

 

*****

PROČ BYCH MĚL(A) CHODIT NA TANČÍRNY?
Nejsme a nechceme býti jen tanečním studiem, které vás během lekce naučí pár kroků a konec. Chtěli bychom vám předat to, co nás baví a dělá nám radost – že si na konci každého dne můžeme jít beze všedních starostí zablbnout a zatancovat. S kýmkoli a jakkoli. Nebo si jen poslechnout hudbu a koukat po ostatních, že třeba mají také radost.

 

I KDYŽ JSEM ÚPLNÝ ZAČÁTEČNÍK?
No to je naopak ten nejlepší čas, kdy na swingové tančírny začít chodit!

 

LIŠÍ SE NĚJAK STŘEDEČNÍ TANČÍRNA OD PONDĚLNÍ?
Ve své podstatě ne, avšak středeční tančírny se budeme snažit udržet „beginner-friendly“, což znamená přívětivější tempa a skladby jednodušší pro poslech i tanec. Zkrátka, aby si na své přišli především ti, kterým se většina „pondělní hudby“ může zdát zběsilá.

 

A VSTUPNÉ?
Není. Můžete však DJům dobrovolně přispět do krabice (obvykle u schodů na parketu). A může to být klidně jen 5 korun, i to se počítá.

 

K ČEMU JE DJům TEN PŘÍSPĚVEK?
Ono se sice zdá, že tam Tonda nebo Štěpán jen tak postávají a náhodně vybírají písničky – avšak není tomu tak! Za každou tančírnou je několik hodin práce – ať už je to naposlouchávání nových i starých skladeb, na swingové tančírně také nejde jen o stisknutí magického tlačítka „shuffle“, ale o výběr a seřazení skladeb tak, abyste si zatančili a energie vám přitom vydržela co nejdéle a v neposlední řadě nákup hudby také něco stojí.

 

KAM SE ALE PODĚLA „ŽIVÁ HUDBA“?
Ani tu jsme z programu nevyřadili. Vždy jednou za čas na středeční tančírnu pozveme kapelu, tančírnu pak můžete najít jako „Wednesday Night Special“.

 

*****

POŘÁD JSME VÁS NEPŘESVĚDČILI?
Můžeme se o tom pobavit a podiskutovat, pro tyto účely máme vyhrazený čas – vždy v pondělí a ve středu po 21:10 v Jam Café.. 😉