‹ Zpět

Pondělní swingová tančírna


Pondělí a swingová tančírna v Jamu jdou dohromady jako… No třeba jako rohlík s máslem a marmeláda. 🙂

Každé PONDĚLÍ  po lekcích, tedy 21:10-0:00 (konec je přibližný) v JAM CAFÉ, Národní 25 se koná swingová tančírna.

 

*****

PROČ BYCH MĚL(A) CHODIT NA TANČÍRNY?
Nejsme a nechceme býti jen tanečním studiem, které vás během lekce naučí pár kroků a konec. Chtěli bychom vám předat to, co nás baví a dělá nám radost – že si na konci každého dne můžeme jít beze všedních starostí zablbnout a zatancovat. S kýmkoli a jakkoli. Nebo si jen poslechnout hudbu a koukat po ostatních, že třeba mají také radost.

 

I KDYŽ JSEM ÚPLNÝ ZAČÁTEČNÍK?
No to je naopak ten nejlepší čas, kdy na tančírny začít chodit!

 

LIŠÍ SE NĚJAK PONDĚLNÍ A STŘEDEČNÍ TANČÍRNA?
Ve své podstatě ne, avšak středeční swingové tančírny se budeme snažit udržet „beginner-friendly“, což znamená přívětivější tempa a skladby jednodušší pro poslech i tanec. Zkrátka, aby si na své přišli především ti, kterým se většina „pondělní hudby“ může zdát zběsilá.

 

A VSTUPNÉ?
Není. Můžete však DJům dobrovolně přispět do krabice (obvykle u schodů na parketu). A může to být klidně jen 5 korun, i to se počítá.

 

K ČEMU JE DJům TEN PŘÍSPĚVEK?
Ono se sice zdá, že tam Tonda nebo Štěpán jen tak postávají a náhodně vybírají písničky – avšak není tomu tak! Za každou tančírnou je několik hodin práce – ať už je to naposlouchávání nových i starých skladeb, na tančírně také nejde jen o stisknutí magického tlačítka „shuffle“, ale o výběr a seřazení skladeb tak, abyste si zatančili a energie vám přitom vydržela co nejdéle a v neposlední řadě nákup hudby také něco stojí.

 

KAM SE ALE PODĚLA „ŽIVÁ HUDBA“?
Ani tu jsme z programu nevyřadili. Vždy jednou za čas na středeční tančírnu pozveme kapelu, tančírnu pak můžete najít jako „Wednesday Night Special“.

 

*****

POŘÁD JSME VÁS NEPŘESVĚDČILI?
Můžeme se o tom pobavit a podiskutovat, pro tyto účely máme vyhrazený čas – vždy v pondělí a ve středu po 21:10 v Jam Café.. 😉