‹ Zpět

Lektoři

Jaruška Heissigerová


V Zig-Zagu učí: STEP

Jaruška je členkou taneční skupiny Zig-Zag od jejího založení v roce 1998. Předtím spolupracovala s mnoha vynikajícími českými stepaři na vytvoření řady festivalových a soutěžních vystoupení (např. se skupinou IQ 6, se kterou se stali Mistry České i Slovenské republiky a zúčastnili se i Mistrovství světa v Drážďanech r. 1996).

Stala se Mistryní České republiky v sólovém stepu v Brně v roce 1997 ve vlastní choreografii, v roce 2006 se umístila na prvním místě v Pražském poháru pořádaném Tanečním studiem Zig-Zag opět s vlastní sólovou choreografií. V duetech pak zvítězila se svým partnerem Jindřichem Heissigerem několikrát – v r. 1998, kdy se stali Mistry České i Slovenské republiky a zúčastnili se i Mistrovství světa ve stepu v Riese, SRN, dále potom v letech 1999, 2002 (vše Mistrovství republiky), v roce 2005 vyhráli Pražský pohár pořádaný Tanečním studiem Zig-Zag.

Zúčastnila se četných kurzů a seminářů zahraničních i tuzemských lektorů (Lane Alexandra, Judy Ann Bassing, Pascala Hulina, Nicka Burge, Ronna Danielse, Barbary Duffy, Isabelle Girault, George Mitchella, Roxane Butterfly, Sama Webera, Jenny Lane, Roberta Burdena, Ghislaine Avan, Vladimira Kirsanova, Heather Cornell, Lisa Delaney, Jadrana Zivkovice; Jindřicha Mimry, Radka Balaše, Petra Zámostného, Pavla a Petra Hrubcových, Milana Degena, Andrey Myslivečkové a v neposlední řadě Zdeňka Pileckého). Více jak jeden rok navštěvovala kurz Jackie Clark ve skotském Aberdeenu.

Vedla Actors studio Pavla Koláře, s medailovými úspěchy účasti na Mistrovství České republiky (s vlastní choreografií) a dětský Step club Chodov.

Několikrát vedla stepařský týdenní seminář – jak pro Taneční školu Hes v Hlušicích, tak pro taneční školu Starlet pana Buriana v jeho “Skryjích”. Nyní učí pro Taneční studio Zig-Zag, jak jeho pravidelné stepařské kurzy začátečníků a mírně pokročilých, tak i víkendové semináře, nebo kurzy na Letní taneční škole.